Ekspert Cleneo
radzi

Blog firmy sprzątającej Wrocław

 

bakterie w biurze bakterie w biurze sxc.hu

Gdzie w biurze jest najwięcej zarazków?

Oczywiście większość z Was od razu pomyślała o toalecie. Muszla, deska – te przedmioty powinny być najbrudniejsze i zawierać najwięcej chorobotwórczych zarazków. Nieprawda.

Badanie tego typu były przeprowadzane wielokrotnie i za każdym razem muszla i deska okazywały się nie takie straszne.
Oto gdzie w naszych biurach jest najwięcej niebezpiecznych dla zdrowia ludzi bakterii:

1. Blat biurka. Może zawierać nawet 400 razy więcej bakterii niż deska sedesowa.
2. Klawiatura. Na niej znajdziemy nawet 200 razy więcej bakterii niż w toalecie.
3. Telefon komórkowy. Przyciskamy go do policzka, często dotykamy ustami a znajduje się na nim dziesięciokrotnie więcej bakterii niż na desce klozetowej.
4. Menu w restauracji. Nie jest to przedmiot biurowy, ale przez pracowników biur często dotykany w porze obiadowej. Myjemy ręce, siadamy do stołu i dotykamy menu, które może zawierać sto razy więcej bakterii niż nasza deska w biurowej toalecie.
5. Wykładzina w biurze. Odkurzana, pielęgnowana a jednak jest siedliskiem bakterii. Według naukowców jest aż 4000 razy brudniejsza niż toaleta. Wszystko przez ludzki naskórek, który złuszczając się wpada do wykładziny i stanowi wspaniałą pożywkę dla bakterii. Dlatego bardzo ważne jest regularne czyszczenie wykładziny. Nie usuniemy w ten sposób całego zagrożenia, ale znacznie je ograniczymy.
6. Biurowa lodówka. Trzymamy w niej mleko do kawy, jogurty, kanapki i ogromne ilości pałeczek okrężnicy zwanych także e. Coli.
7. Pilot do TV, rzutnika, radia. Przechodzi z rąk do rąk. Każdy pozostawia na nim bakterie.
8. Klamki i wyłączniki. Dotykane o wiele częściej niż piloty, w dodatku często mokrymi rekami. Zawierają kilkukrotnie więcej bakterii niż deska sedesowa.
9. Zlewozmywak. Miejsce, w którym myjemy swoje kubki i talerze jest siedliskiem bakterii. Samo umycie nic nie da. Potrzebna jest jeszcze dezynfekcja.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 02 czerwiec 2014 13:29
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

 

Bez względu na to jak wspaniale i skutecznie działa Wasza firma, odwiedzający Wasze biuro goście mogą odnieść mylne wrażenie, jeżeli wokół nie będzie czysto i świeżo.

Tu wkracza Cleneo, eksperci od sprzątania biur

Firma sprzątająca