Nasze zasady

gwarantują jakość

Podejmując decyzję,

zapoznaj się ze szczegółami

 

Sprzątanie Wrocław

Rozwiązania stosowane przez Cleneo

 

Zależy nam, aby Państwa firma była czysta i wolna od nadmiaru bakterii oraz wszelkich związków mających wpływ na zachowanie zdrowia pracowników, klientów i wszystkich osób odwiedzających biuro. Dlatego, aby zachować najwyższe standardy usług personel sprzątający Cleneo dysponuje wszelkimi potrzebnymi urządzeniami, materiałami oraz środkami czystości potrzebnymi do wykonania usługi.

Zawsze słuchamy naszych klientów i na podstawie ich opinii staramy się sprostać wszystkim ich oczekiwaniom. Po prostu chcemy być najlepsi.

Wszystkie powierzone nam prace wykonujemy z użyciem własnego sprzętu oraz profesjonalnych środków czystości.

Inny sprzęt i środki czyszczące mogą zostać użyte przez personel sprzątający Cleneo tylko na wyraźne życzenie klienta.

 

 

Sprawdzone rozwiązania

Wykorzystujemy sprawdzone w praktyce rozwiązania technologiczne. Odkurzacze, mopy, wózki i wszelki niezbędny sprzęt, z którym pracujemy nie zostały wybrane przypadkowo. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam na wybieranie najbardziej optymalnych rozwiązań.

 

 

Sprzątanie biur dla kierownika nie straszne

Umiem sprzątać, ponieważ sprzątam swoje mieszkanie i biuro - dla nas to żaden argument. Sprzątanie jest sztuką, której trzeba się nauczyć, i naprawdę nie każdy to potrafi. Za to w Cleneo nie ma osoby, dla której praca z mopem byłaby tajemnicą. Bez względu, czy jest to właściciel firmy czy kierownik.

Dlaczego?

Ponieważ chcemy wymagać od naszych pracowników najwyższego poziomu usług. Jednak nie możemy wymagać, jednocześnie nie znając specyfiki ich pracy. Właśnie dlatego w Cleneo sprzątaniem zajmujemy się wszyscy.

 

Podczas pierwszych dni sprzątania w Waszym biurze za ścierkę i mopa - ramie w ramie ze sprzątaczką - chwyci właściciel firmy albo kierownik, który potem będzie odpowiadał za kontrole jakości usługi.

Dzięki temu systemowi osoba kontrolująca czystość w Waszym biurze będzie doskonale znać specyfikę pomieszczeń i będzie wiedziała na co zwrócić uwagę. Bo przecież sama tu sprzątała.

 

 

Dedykowane środki czystości

Proszę pamiętać, że nie istnieje uniwersalny środek czyszczący wszystko. W Cleneo używany profesjonalnych środków czystości najlepszych polskich i europejskich producentów. Spośród oferty Ecolab, Buzil, Tenzi, Karcher, Medisept, Viogt, Profchem czy Tersus wybieramy najlepsze produkty z serii. Nigdy nie przekraczamy dopuszczalnych stężeń koncentratów. Optymalne wykorzystanie przez naszych pracowników środków czystości zapewnia zdrowe środowisko do pracy. Także odświeżacze powietrza, których używany nie maskują przykrych zapachów, tylko skutecznie je usuwają.

Dzięki tym standardom może być Państwo pewni bezpieczeństwa higienicznego w waszym miejscy pracy.

Oczywiście na specjalne Państwa życzenie możemy użyć każdego innego, dostępnego na rynku środka. Jednak wtedy nie zawsze będziemy w stanie zagwarantować najwyższego poziomu usługi.

 

 

Pakiet szybkiego reagowania

Stali klienci decydujący się na usługi cykliczne otrzymują od nas pakiet detergentów. Korzysta z nich osoba sprzątająca, ale są dostępne także dla pracowników biurowych. To tak zwany pakiet pierwszej pomocy. Pakiet może zostać przekazany tylko wtedy, gdy klient ma odpowiednie miejsce do przechowywania detergentów.

 

 

Nie przenosimy zanieczyszczeń z jednego biura do drugiego!

Dla utrzymania najwyższych standardów wszelkiego rodzaju ścierki, gąbki czy mopy NIE są wykorzystywane w dwóch różnych biurach. Mopy są prane w wysokiej temperaturze i dodatkowo odkażane. Wiadra myte i odkażane. Tylko w ten sposób można uniknąć tzw. zanieczyszczenia krzyżowego, czyli przenoszenia niebezpiecznych związków chorobotwórczych nie tylko pomiędzy biurami, ale także pomieszczeniami jednego kompleksu biurowego. Więcej informacji poniżej.

 

 

System koloru ścierek - nowoczesne sprzątanie

Jedną ściereczką nie można umyć wszystkiego. Nie może służyć do czyszczenia toalety a chwilę później przetarcia biurka. Dlatego nasz personel sprzątający używa systemu kolorów. Kolory ścierek wyznaczają strefę biura, do której są przydzielone. Dzięki temu brud, a przede wszystkim zanieczyszczenia biologiczne nie są roznoszone po całym biurze podczas sprzątania.

Drugim powodem stosowania wielu ścierek jest rodzaj materiału z jakiego są zrobione. Na jednych powierzchniach sprawdza się mikrofibra, na innych bawełna, jeszcze inne wymagają materiału o zwiększonej twardości. Nasz personel doskonale o tym wie.

 

 

System dwóch wiader - brudna woda nie czyści

Zmywanie podłogi za pomocą jednego wiadra ma sens jedynie w przypadku bardzo małych powierzchni, gdy wystarczy jedno, bądź dwukrotne płukanie mopa i pobranie preparatu czyszczącego. Przy kolejnych płukaniach preparat czyszczący wymieszany z brudem spłukiwanym z mopa traci swoje właściwości myjące. Skutkiem takiego postępowania jest "mycie" podłogi poprzez rozmazywanie na nich brudu zebranego wcześniej. Z każdym kolejnym zamoczeniem mopa płyn w wiadrze jest bardziej brudny. Skutek takiego mycia jest dokładnie odwrotny od zamierzonego. Podłoga nie zostanie oczyszczona a bakterie i ewentualne chorobotwórcze związki zalegające dotychczas w jednym miejscu zostaną rozmazane po wszystkich podłogach.

 

Dlatego w Cleneo stosujemy najlepsze światowe standardy. Personel Cleneo myjąc podłogi używa zestawu dwóch wiader zapobiegający rozprzestrzenianiu się bakterii.

Wiadro brudne-czerwone oraz czyste-zielone (niebieskie) pozwalają rozdzielić zabrudzenia od środka czyszczącego. Wiadro czerwone zawiera wodę do płukania mopa. Wiadro zielone preparat czyszczący.

 

 

Strefy Czystości Cleneo w toalecie i łazience

Wygląd i czystość toalety świadczy o poziomie higieny w całej firmie.

Toaleta i łazienka to pomieszczenia wymagające największej uwagi podczas sprzątania biura. Tymczasem pomieszczenia te bardzo często sprzątane są tylko dla efektów wizualnych (osady z kamienia, twardej wody, mydła czy kurzu). Jednak to, czego powinniśmy się pozbyć jest dla nas niewidoczne.

 

Nigdzie indziej w typowym biurze nie ma tylu zagrożeń biologicznych, często o bardzo wysokim zagrożeniu dla zdrowia człowieka (bakterii, grzybów i wirusów).

Dlatego "umycie" tych pomieszczeń za pomocą jednego, uniwersalnego środka niewiele pomoże.

W Cleneo opracowaliśmy system sprzątania toalet i łazienek. Dzięki niemu pomieszczenia te będą nie tylko czyste wizualnie, ale także zdezynfekowane - wolne od biozagrożeń.

 

Toaletę i łazienkę podzieliliśmy na strefy zanieczyszczeń.

Strefa 1 - największe zagrożenie

"Wiecie, że nawet 1% moczu oddawanego na stojąco do muszli przez mężczyznę w wyniku rozpryskiwania pozostaje na podłodze, pobliskiej ścianie czy desce klozetowej"

Muszle klozetowe i bidety wraz z wyposażeniem oraz ich najbliższe otoczenie (także ściana i podłoga), brodziki, kurki baterii, pojemniki na śmieci.

Strefa 2 - Duże zagrożenie

"Wiecie, że niemal 40% osób po skorzystaniu z toalety nie myje rąk. Pierwszymi przedmiotami, po desce klozetowej, które dotyka jest klamka i wyłącznik światła."

Klamki, włączniki światła, dozowniki mydła i papieru, wewnętrzne powierzchnie kabiny prysznicowej, zasłona prysznicowa, podłoga

Strefa 3 - Średnie zagrożenie

ściany, lustra, szyby, zewnętrzne elementy kabiny prysznicowej.

Strefa 4 - mniejsze zagrożenie

sufit, blaty szafek i pozostałe powierzchnie.

 

Nawet najwspanialszy środek czyszczący nie da rady wyczyścić i odkazić wszystkich tych stref. Każda z nich wymaga odpowiednich preparatów. Część z nich to preparaty kwaśne, inne są alkaiczne a jeszcze inne mają odczyn neutralny. Jedne nadają się do czyszczenia wnętrz toalet, inne do brodzików, jeszcze inne do zasłon prysznicowych, desek sedesowych czy koszy na śmieci.

Środki, które stosujemy usuwają glony (w tym pleśnie), grzyby, bakterie, wirusy, kamień, rdzę i wszelkiego rodzaju osady. Dezynfekują oczyszczane powierzchnie i zabezpieczają na przyszłość.

W razie potrzeby korzystamy także z pary wodnej. Jej temperatura i ciśnienie często okazują się niezastąpione w walce o czysta i świeża toaletę i łazienkę.

 

 

Kontrola jakości i zaufanie

Staramy się, aby dla Państwa wygody usługi w biurze wykonywała zawsze ta sama osoba. Dzięki temu możecie nabrać Państwo zaufania do naszego personelu.

W razie najmniejszego problemu pozostajemy do Państwa dyspozycji. Konsultanci dostępni przez telefon i e-mail chętnie wysłuchają Państwa uwag, pytań oraz omówią wszelkie wątpliwości.

 

 

Gwarancja Cleneo

Dla państwa satysfakcji dajemy 24-godzinną gwarancję na nasze usługi. Jeżeli w tym czasie zauważycie Państwo niedociągnięcia, uchybienia lub inne błędy w pracy naszego personelu zostaną one poprawione na nasz koszt.

 

 

Nasi pracownicy

Wszyscy nasi pracownicy posiadają odpowiednie ubrania robocze zapewniające im bezpieczeństwo podczas wykonywania usług w Państwa firmie.

Ich obowiązkiem jest używanie rękawic ochronnych a w niektórych przypadkach także ochronnych okularów i masek.

Dla państwa bezpieczeństwa i wygody każdy pracownik Cleneo posiada firmową wizualizację w postaci logo Cleneo umieszczonego w widocznym miejscu.

 

 

Środki czystości a bezpieczeństwo

Wiele używanych przez nas środków czystości to komponenty do zastosowań profesjonalnych w hotelach, gastronomii a także przemyśle spożywczym. Dlatego dystrybuowane są w opakowaniach zbiorczych.

Cleneo w celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy swoim pracownikom wyposaża ich w gotowe do użycia preparaty w mniejszych ilościach. Wszystkie pojemniki są dedykowane do przechowywania środków chemicznych i posiadają stosowne atesty.

Dla Państwa bezpieczeństwa i zgodnie z wymogami obowiązującego prawa wszystkie są stosownie oznaczone. Etykiety zawierają nazwy handlowe, nazwy podstawowych składników oraz oznaczenie stopnia niebezpieczeństwa.

KAŻDY pracownik Cleneo dysponujący środkami czystości MUSI posiadać przy sobie, lub w miejscu przechowywania środków czystości w biurze KARTĘ CHARAKTERYSTYKI dla każdego preparatu.

Karty są w każdej chwili do państwa wglądu. Służą także dla personelu medycznego do szybkiego rozpoznania chemicznego składu środka po ewentualnym połknięciu czy innym szkodliwym oddziaływaniu na organizm.

 

 

Ekologia w Cleneo - ekologiczne sprzątanie

Staramy się, aby wybierane przez nas środki nie miały szkodliwego wpływu na środowisko. Wiele z nich jest biodegradowalnych. Naszym marzeniem jest, aby wszystkie używane przez nas preparaty były ekologiczne. Do tego dążymy. Już dziś możemy zaproponować nasze usługi w oparciu o ekologiczne i biodegradowalne środki czystości. Na potrzeby tych rozwiązań opracowujemy system Eko-Cleneo. Testujemy ekologiczne urządzenia, materiały i środki czystości, aby zapewnić ekologiczne rozwiązania na najwyższym poziomie. System jest wciąż rozwijany, dlatego jeszcze nie wszystkie nasze usługi możemy oferować w oparciu o Eko-Cleneo.

Więcej informacji o ekologicznych rozwiązaniach w Cleneo uzyskacie Państwo od naszego konsultanta.

 

 

Dyskrecja - zachowanie poufności

Dopuszczenie pracownika zewnętrznej firmy do pomieszczeń biurowych o ograniczonym dostępie może budzić obawy. Jednakże i tam istnieje zapotrzebowanie na usługi utrzymania czystości.

Dlatego dla bezpieczeństwa sugerujemy podpisanie przez naszego pracownika, obsługującego Państwa firmę klauzuli poufności.

Prosimy jednak o wcześniejsze skonsultowanie tego kroku z osobą nadzorującą jakość usług Cleneo w Państwa firmie, bądź konsultantem Cleneo dostępnym poprzez infolinię lub e-mail.

Jednakże także strefy biur nie objęte podwyższonymi restrykcjami dostępu zawierają poufne dane. Dlatego personel sprzątający Cleneo obowiązany jest do zachowania poufności w każdej sytuacji.

 

 

Kontrola Sanepidu

W niektórych przypadkach kontrolerzy ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mogą żądać od Państwa planu higieny dla pomieszczeń biurowych i pomieszczeń o charakterze publicznych (biura obsługi klienta, toalety dla klientów) oraz informacji o zastosowanych w biurze środkach czystości.

Wszystkie te dokumenty wraz z wyczerpującą informacją o zasadach i warunkach na jakich odbywa się sprzątanie przez Cleneo są przez nas przygotowywane przed pierwszą usługą i na bieżąco aktualizowane w trakcie trwania umowy.

 

 

Plany higieny

W Cleneo dbamy o przejrzystość naszej pracy. Pragniemy, aby firma, która powierza naszej opiece swoje nieruchomości była nie tylko zadowolona z efektów naszej pracy, ale także miała wiedzę na temat technik, jakie stosujemy.

Dlatego na potrzeby każdego nowego zadania opracowujemy plany higieny.

To zestawienie wykorzystywanych przez nas środków czystości z przyporządkowanymi do nich powierzchniami i elementami wyposażenia. Jednakże dokument określa nie tylko czym czyścimy podłogę czy biurka. Znajdziecie w nim informację o rodzaju stosowanego w waszej firmie papieru toaletowego czy mydle w łazienkowych dozownikach. To baza informacji, która służy nie tylko zaspokojeniu ciekawości, ale przede wszystkim bezpieczeństwu. Wraz z kartami charakterystyki produktów tworzy procedury na wypadek niebezpieczeństwa związanego ze środkami czystości.

 

 

Cleneo 24 - sprzątamy w dzień i w nocy

Czas pracy naszego personelu sprzątającego może być dostosowany do systemu pracy waszej firmy. Świadczymy usługi podczas pracy biura czy sklepu a także po jego zamknięciu. Wieczorne lub nocne sprzątanie ułatwia pracę personelowi sprzątającemu i nie przeszkadza pracownikom biura.

Powierzając Cleneo utrzymanie czystości w Państwa biurze przejmujemy nie tylko odpowiedzialność za higienę miejsca pracy. Pragniemy także zminimalizować wpływ zdarzeń losowych na działalność biura. Dlatego każdy stały klient Cleneo może liczyć na całodobowa pomoc w przywróceniu czystości w biurze.

Jak to działa?

Gdyby z powodu nocnej burzy gałąź drzewa wybiła szybę w jednym z biur a wiatr naniósł stertę liści i nieczystości wystarczy jeden telefon. Dyżurny pracownik Cleneo postara się posprzątać biuro w jak najkrótszym czasie. Tak, abyście mogli szybko przystąpić do pracy.

 

 

Sprzątanie próbne

Wiemy, jak trudno jest wybrać firmę sprzątającą, aby potem nie żałować. W Cleneo stawiamy na rzetelność, uczciwość i profesjonalizm. Dlatego na początku naszej współpracy nie wymagamy żadnych umów.

Zamówcie sprzątanie jednorazowe, jeżeli jego efekty spełnią oczekiwania kierownictwa i pracowników możemy sporządzić umowę próbną. Dopiero, gdy nabierzecie pewności, że Cleneo Was nie zawiedzie podpiszemy umowę standardową na dany okres.

 

 

Zamiatanie bezpyłowe

Jak działa typowa miotła? Zgarnia nieczystości niezwiązane trwale powierzchnią. Jednak część tych najlżejszych zabrudzeń, jak choćby kurz wzbija się w powietrze. Znaczna ich część ponownie osiada na już pozamiataną powierzchnię. Część dostaje się do naszego nosa i płuc.

Dlatego personel sprzątający Cleneo do zamiatania powierzchni używa odkurzaczy lub nowoczesnych dust mopów, które skutecznie zbierają brud nie wzbijając go w powietrze, nie powodując pylenia. Miotła używana jest sporadycznie w trudno dostępnych zakątkach mieszkania oraz części gospodarczej (garaż itp.).

 

 

Bez względu na to jak wspaniale i skutecznie działa Wasza firma, odwiedzający Wasze biuro goście mogą odnieść mylne wrażenie, jeżeli wokół nie będzie czysto i świeżo.

Tu wkracza Cleneo, eksperci od sprzątania biur

Firma sprzątająca